ADRES TESPİTİ

ADRES TESPİTİ NEDİR?

Adres Tespiti

Bazı özel ve ticari ilişkilerde karşı tarafın adresinin bilinmesi gerekmektedir. Adres bilinmeden karşı tarafa karşı herhangi bir hamle yapılamadığından, kişiler adreslerini gizleyerek kendilerine karşı başlatılacak olan hukuki ya da ticari yaptırımlardan kaçınmak için adreslerini gizlemektedirler. Bu durumda, dedektifler tarafından gizlenen kişinin adresinin bulunmasına yönelik yapılan çalışmalar ve alınan sonuca adres tespiti denmektedir. Adres tespiti noktasında uzman bir kişiden yardım alınması zorunludur. Çünkü gizlenen kişiler bu konuda hassas davranmakta ve profesyonelce hareket etmektedir. Adresini gizleyenlerle ancak teknolojiyi kullanabilen, gizlenme tekniklerini bilen, iz sürme kabiliyetine sahip, buna zaman ayıran ve kafa yoran özel nitelikle kişiler olan dedektifler baş edebilir.

Borçlulara Yönelik Adres Tespiti

Adres tespitinde akla gelen ilk durum borculardır. Borç aldıkları ya da taksitle alışveriş yaptıkları yerlere farklı adres veren kişiler borçlarını ödemediklerinde firmalara onlara ulaşamamaktadır. Bazen de doğru adres vermiş olsalar bile bu adresleri değiştirerek alacaklılarından kaçmaktadırlar. Resmi kanallar yardımıyla yapılan çalışmalar bu kişilerin bulunmasına yönelik elverişli bir sonuç elde edilmesini sağlayamamaktadır. Dedektiflik büromuz, teknolojinin gereklerini de kullanarak bu kişilerin güncel adreslerini bulmaktadır. Bu şekilde firmaların alacakları ile için daha destekli bir takip yapmaları sağlanır.

Çeşitli Adres Tespiti İşlemleri

Borçlular dışında farklı sebepler de adres tespiti yapılmaktadır. Mal kaçırma şüphesinin olduğu durumlarda kişilerin hacze ya da mirasa konu malları sakladığı başka adresler var ise bunlar da dedektiflik büromuz tarafından belirlenmektedir. Ayrıca kaybolan kişilerin yeni adreslerinin belirlenerek sevdiklerine bildirilmesi amacıyla adres tespiti yapılmaktadır. Şirketlerin merkez adreslerinin belirlenmesi de bu kapsamdadır. Ayrıca sahtecilik suçlarında zarar uğrayan kişilerin zararlarının tazmini ve suçluların adli makamlara bildirilmesi için dolandırıcıların yerleri tespit edilmektedir.

Adres Tespiti Süreci

Dedektiflik büromuz tarafından öncelikle başvuran kişinin verdiği bilgileri toplanır ve durum değerlendirmesi yapılır. Kişinin kimlik bilgileri biliniyor ise bundan da yararlanarak iz sürme işlemi başlatılır. Dedektiflerin en önemli meziyetlerinden birisi iz sürmektir. Aşama aşama kişinin hareketlerini takip eden dedektiflerimiz komşuları dinleyerek, ulaşım vasıtalarından bilgi alarak, sosyal medya hesaplarını inceleyerek ve öğrenim bilgilerinden yararlanarak kişinin yaşadığı şehri belirler. Dedektiflik büromuzun adres tespiti aşamasında yararlandığı bir diğer kanıt da bu kişilere ait faturalardır. Kullandıkları telefon numaralarını da araştıran firmamız kişilerin adreslerini kesin olarak tespit eder. Siz de ulaşamadığınız kişilerin ev, fabrika, depo, iş yeri gibi adreslerini merak ediyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

WhatsApp ile iletişime geç