İSTANBUL DEDEKTİFLİK

Tehdit ve Şantaj Sorunlarında İstanbul Dedektiflik

İstanbul Dedektiflik

İnsanlar arasında tartışmalar yaşanması söz konusu olabilmektedir. Yaşanan tartışmalar maalesef bazen sadece sözde kalmamaktadır. Fiziki müdahaleye varan durumlar yaşanmaktadır. Tartışmalar, fiziki müdahaleye dönüştüğünde kişiler hakkında hukuki davalar açılabilir. Tartışmalar neticesinde en fazla karşılaşılan davalar tehdit ve şantaj davalarıdır. İstanbul dedektiflik, hakaret, yaralamaya ulaşan tehdit ve şantaj davalarında kişilere yardımcı olmaktadır. Açılan davanın kazanılabilmesi için kişinin kendine yapılan saldırıyı, hakareti veya fiziki müdahaleyi ispat etmesi gerekir. Olay geçmişte kaldığı için kişilerin durumunu ispat edebilmesi oldukça zordur. Deliller genellikle kayıptır veya birileri tarafından kaybedilmiştir. Tehdit, hakaret ve şantaj durumları bazen anlık geliştiğinden delil ve kanıt bulmak oldukça zor olabilir. İlerleyen zaman bazı durumların üzerini örtebilir.

Tehdit ve Şantajın Tespiti Nasıl Yapılır?

Kişilere yönelik hakaret, tehdit ve şantaj eylemleri İstanbul dedektiflik bürosu tarafından tespit edilerek ispatlanır. İspatlamak için gerekli olan bütün delillerin elde edilmesi için büyük ve profesyonel bir çalışma yürütülür. Türk Ceza Kanunu’nun 106.maddesine göre kişilerin sözlü veya fiziki olarak tehdit edilmesi suçtur. Tehdit yaparken kullanılan araçlar değişmektedir. Telefonla, sözle, mesajla, mektupla, herhangi bir iletiyle, videoyla veya çeşitli araçlar kullanılarak şantaj ve tehditler yapılabilmektedir. Kişinin kendine kötü bir şey yapılacağını hissetmesi ve kaygı duyması tehdittir. Dedektiflik bürosu kanıt ve delil bulmak için;
  • Mesaj tespiti
  • Video dökümü
  • Video çözümü
  • Kamera görüntüsü araştırması
  • Tanık araştırması
  • Ses çözümü yapılır.
  • Yapılan çözümler ve araştırmalar rapor haline getirilir.

İstanbul Dedektiflik Hizmetleri

Son zamanlarda kişilerin özel görüntüleri ve kayıtları kullanılarak şantaj ve tehdit olaylarını çok sık duymaktayız. Görüntüler kullanılarak para istenir veya kişiden çeşitli şeyleri yapması talep edilir. İstanbul özel dedektiflik bürosu gündemde olmasından ve kişileri ciddi anlamda zora sokmasından ve mağduriyet yaşatmasından dolayı tehdit ve şantaj konusunda büyük hizmetler vermektedir. Bazen eşler boşanma davalarında ellerindeki bazı görüntüleri kullanmaktadırlar. Çocukların velayetini almada kullanılan görüntüler dahi vardır. Kurumun hizmetleri sadece tehdit ve şantaj ile sınırlı değildir Aynı zamanda eş takibi, boşanma davalarına delil toplama, adres tespiti, öğrenci takibi, çalıntı oto araştırması, evlilik öncesi araştırmaları, velayet davaları için delil toplama, sahte marka gibi konularda da profesyonel hizmetler sunmaktadır.