BOŞANMA DAVALARI

BOŞANMA DAVASI NEDİR?

boşanma davaları hakkında

Boşanma davaları

Çiftlerin, aile birliğini sonlandırmak amacı ile mahkemeye vurması ile açılan dava türüne boşanma davası adı verilmektedir. Çiftler belirli nedenler öne sürerek bu davayı açarlar. Boşanma davaları, evliliklerin sona ermesine resmiyet kazandırır. Bu dava ilişkiyi tamamen kopartmaktadır.

İzmir dedektiflik bürosu olarak evliliklere hassas yaklaşıyoruz. Toplumun teme birimi olan aile kavramı son derece kutsaldır. Evlilik kutsal olmasına karşın, bazı durumlarda boşanma kaçınılmaz olur. Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Fakat boşanma süreci, kişilerin hayatlarını daha iyi idame etmesi adına kaçınılmaz olabilmektedir. Günümüzde en fazla görülen davaların boşanma davaları olduğunu ifade edebiliriz.

İzmir dedektiflik hizmetlerimiz için evlilik ile alakalı çok fazla konu vardır. Eş takibi, evlilik öncesi takipler bu klasmana girer. Aldatma konusu, boşanmaların en sık görüldüğü başlıktır. Eş takibi sonucunda, sizi boşanma sürecine götürebiliriz. Bu anlamda sizlere deliller sunuyoruz. Eşiniz boşanmak istemiyor olabilir. Fakat deliller boşanmanız adına yeterli olabilmektedir. Sorunsuz ve kısa süre içinde boşanmak için bizi tercih edin.

Boşanma Türleri

Boşanma türleri altında bir çok konu vardır. En fazla görülen dava türü boşanma davasıdır. İstatistiklere baktığımız zaman boşanmalarda ivmeli bir artış olduğunu görebiliyoruz.  Zina, aldatma, onur kırıcı davranışlar nedenler arasında yer alır. Aynı zamanda şiddetli geçimsizlik de önemli bir konudur.  Suç işleme ve buna benzer konularda değerlendirme kapsamındadır.

Aldatma, en fazla görülen boşanma nedenleridir. Kişi, aldatıldığını tespit ederse boşanma davası açabilir. Sizlere İzmir dedektiflik olarak  bu konuda yardımcı oluyoruz. Şüpheniz varsa fakat delil bulamıyorsanız bize başvurun. Sizlere süreçte yardımcı olmaktayız. Bunun için uzman bir personel kadrosuna sahibiz. Verdiğimiz hizmet profesyonellik kapsamındadır. Boşanma türleri arasında akıl hastalıkları ad yer alıyor. Çiftlerden birinin akli dengesi yerinde değilse boşanmak için geçerli nedendir.

Bazen boşanma tek çıkış yolu olarak görülür. İnsanlar içinde çıkamadıkları durumlarda bu yolu tercih ederler. Anlaşmazlıklar katlanamaz hal alabilir. Bu durumda ilişkiye son vermek mantıklı olacaktır. Sonraki süreçlerde nafaka süreçleri olur. Uzman danışman kadromuz, sizleri bilgilendirecektir. Bunun için bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Boşanma davaları kimi zaman insan hayatı için zorunluluk olur. Bu durumlarda sizlere yardımcı oluruz.

boşanma davaları gelir tespiti

Eşinizle alakalı bazı şüpheleriniz olabilir. Kimi zaman bunları kanıtlamakta zorlanabilirsiniz. Bu durum sizi huzursuz ediyorsa İzmir Dedektiflik bürosu sizlere yardımcı olacaktır. Araştırmalar sonrasında şeffaflık ve güven çerçevesinde sizlere rapor sunuyoruz. Süreçte sizlerden de yardım alıyoruz. Bu nedenle bize evlilik hikayenizi detayları ile anlatmanız gerekebilir.  Sizlere sunacağımız delilleri boşanma mahkemesinde kullanabilirsiniz. Bu da sizler için artı bir avantaj olacaktır.

Boşanma davası nasıl açılır?

Boşanma davaları, kişilerin ortak kararı sonrasında açılabilir. Buna anlaşmalı boşanma ismi verilmektedir. İki tarafta bir sözleşme imzalar. Sonrasında başvuru ile mahkeme açılır.  Bu en kolay süreçtir. İki taraf da istekli olduğu için boşanma ile sonuçlanır.

Taraflardan biri boşanmak istemiyorsa süreç daha zorlu olur. Bu durumda boşanmak isteyen taraf aile mahkemesine gitmelidir. Aile mahkemesine sunduğu dilekçe boşanma için ilk adım olabilir. Dilekçe yeterli görülür ise süreç başlar. Belgelerin ve delillerin yeterli olması önemlidir. Elinizde yeterli delil ve argüman yok ise boşanma red edilebilir. İzmir dedektiflik bürosu, sizler için delil bulmak anlamında çalışmalar yapabilmektedir. Süreçleri doğru bir şekilde kontrol ederek, boşanma işlemlerinizi gerçekleştirmek için adım atabiliriz.

boşanma davası

Boşanmak için Gelir Tespiti

Kendine göre nedenlerden dolayı boşanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu nedenler kimi aman yeterli olmayabilir. Somut deliller son derece önemlidir. Bu sayede eliniz çok daha güçlü olacaktır. Boşanma davaları, gerçek ve somut deliler ile daha hızlı sonuçlanır.

Eğer boşanmak istemeyen taraf sizseniz de yardımcı oluyoruz. Eşiniz sizi aldattığınızı düşünüyor olabilir. Bu anlamda, aldatmadığına yönelik deliller bulabiliriz. Fakat bu konuda açık ve güvenilir olmanız gerekiyor. Aksi takdirde süreç istemediğimiz noktalara gidebilmektedir.

Özel dedektiflik hizmetleri oldukça kapsamlıdır. Araştırmalar ve süreçler bu kapsam içinde ilerler. Bilgilerin ve delillerin iyi bir şekilde incelenmesi gerekir. İhtiyaç duyduğunuz delilleri sizler için mahkemeye sunuyoruz. İzmir Dedektiflik bu anlamda sizlere yardımcı olmaktadır. Uzman danışmanlık kadrosu ile boşanma süreçlerinizi hızlandırıyoruz. Boşanma davaları konusunda uzman bir kadro ile sizlere yardımcı oluruz.