Neler mi yapıyoruz ?

Hizmetlerimiz

Özel Dedektiflik Hakkında

İzmir Dedektiflik

İzmir dedektiflik hizmetleri sizlere son derece geniş seçenekler sunmaktadır. İzmir’de faaliyetlerine devam eden şirketimiz bir çok açıdan sizlere hizmet veriyor. Özellikle evlilik öncesi hizmetlerimiz ile boşanmaları azaltmaktayız. Sadece ilişkiler açısından değil farklı konular da hizmet veriyoruz. Ekibimiz sorunsuz bir şekilde hizmet vermek adına uzman kadroya sahiptir.

Dedektiflik denildiği zaman akıllara ilk olarak ilişkiler gelir. Fakat biz hukuksal konularda da destek veriyoruz. Bunun yanında kurumsal şirketleriniz için analiz ve araştırma yapmaktayız. Bu anlamda her sektörde alanında uzman bir ekibe sahibiz. Personel araştırması, teknik sanal takip gibi hizmetler sağlıyoruz. Bu anlamda, işe alımlarda etkili olduğumuzu ifade edebiliriz.

Firmamız uzun zamandır sizlere hizmet seçenekleri sunuyor. Bizi tercih etmeniz halinde hayatınızdaki riskleri en aza indirmeniz çok kolay olacaktır. İzmir’de aktif olan büromuz ile 7/24 aktifiz. Özel dedektiflik yasa taslağına uygun hizmet veriyoruz. Bu yasak TBMM tarafından belirlenmiştir. Kısacası herhangi bir illegal durum olmadığını altını çizmek isteriz.

izmir dedektiflik

İzmir Dedektiflik Bürosu Özellikler

Hak hukuk çerçevesinde uzun yıllardır prensiplerimizin dışına çıkmıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Ücret politikamız değişkenler baz alınarak belirlenir. Bu değişkenler donanım çeşitliği, ekipman ile alakalıdır. Aynı zamanda çalışma bölgesi ve süreci de son derece etkilidir. Konu hakkında detaylı bilgi için bizi arayın. Sizlere 7/24 olarak canlı destek sağlamaktayız.

Dedektiflik eski zamanlardan beri süre gelen bir meslektir. Türkiye’de dedektiflik sektörünün geri kalması bu konuda bilgi eksikliği yaratır. Ekibimiz bu konuda da sizleri bilgilendiriyor. Dedektiflik sürecinde bir çok değişken vardır. Konun doğru bir şekilde incelenmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda danışan kişinin olay örgüsünü detaylı anlatması gerekir. Bu sayede en kısa süre içinde doğru sonuca ulaşılır.

İzmir dedektiflik bürosuna ulaşmak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. Görüşme bürolarında buluşmak adına randevu veriyoruz. Bu sistem ile sizlerle görüşme sağlıyoruz. Hizmet alanlarımızın sınırsız olduğunu ifade edebiliriz. Bu nedenle kafanızda bir soru işareti bulmadan bize danışın. Danışmanlarımız, farklı uzmanlık alanlarında üst düzey bilgilidir. Taleplerinizi ve özel durumlarınızı danışmanlara iletebilirsiniz. Gizlilik prensibi ile çalışmaktayız. Bu anlamda müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir.

İzmir dedektiflik ekibi olarak sizlere sorun çözme garantisi veriyoruz. İddialı olmamızın nedeni ise referanslarımızdır. Disiplinli ve kararlı bir çalışma prensibine sahibiz. Bu anlamda sonuç odaklı olarak çalışıyoruz. Ekibimiz, tüm süreci gerekirse ülkeyi kapsayacak şekilde genişletir. Özel bir araştırma ekibine sahibiz. Müşterilerimizi memnun etmek adına profesyonel bir hizmet sağlıyoruz.

izmir dedektiflik büroları

İzmir Dedektiflik Hizmet Alanları

Hizmet alanlarımız oldukça geniştir. İzmir dedektiflik, özellikle sevgili takibi konusunda çok fazla talep almaktadır. Kişiler bazı nedenlerden dolayı, sevdiği kişileri takip etmek ister. Aldatma, kandırma ve diğer nedenler, ilişkileri zedeler. Bunların önüne geçmek, doğruyu bulmak bizim prensibimiz. Verdiğimiz hizmet gizlilik ilkesine bağlıdır. Bu nedenle kafanızda herhangi bir şüphe olmasın. Yaşadığınız şüpheli durumlar üzerinden bize danışabilirsiniz. 

İnsanlar şüpheci varlıklardır. Emin olmak istemek insan doğasında vardır. Elde olan imkanlar şüpheleri çözme konusunda yardımcı olmaz. Bazen de yanlış yargılara varabiliriz. Bu da güzel giden ilişkilerde sorun yaşatır. Bu anlamda özel ekibimiz sizi şüphelerden sıyırır. İspatlamaya yönelik hareketlerin karşı taraftan anlaşılmaması son derece önemlidir. Çözüm odaklı çalışmalarımız ile, sevgili takibi sürecini yönetiyoruz.

Eş takibi de almış olduğumuz talepler arasındadır. Bilindiği gibi aile, toplumun çekirdeğidir. Ailelerdeki sorunlar, toplumsal sorunlara dönüşebilir. İyi bir aile olmak adına eşlerin birbirine karşı sorumlulukları vardır. Bunların yerine getirilmesi son derece önemlidir.  Eş takibi konusunda özel çalışmalar yürüterek sonuçları sizlere ulaştırırız.

İzmir Dedektiflik eş takibi konusunda ipuçlarını değerlendirir. Eşin eve geç gelmesi, çeşitli bahaneler önemli ipuçları olabilmektedir. Tuhaf davranışlar ve bir takım farklılıklar şüphe ile yaklaşılması gereken durumlar olabilir. Bu anlamda alanında uzman ekibimizden yardım almanız gerekir. Gerçekleri su yüzüne çıkarmak için bizi tercih edin.

Kişinin evleneceği birey, hayatının geri kalanının belirleyicisidir. Bu anlamda eş seçimi son derece önemlidir. Fakat insanlar kendilerini evlenecekleri kişilere farklı tanıtabilir. Bu konuda uzman bir ekipten yardım almak belki de hayatınızı kurtaracak. Evlilik öncesi şahıs araştırması, son derece kritik bir inceleme gerektiriyor. Sicil bulma, hayat analizi ve bir takım konularda sizlere destek oluyoruz.

Eş adayınızın geçmişini gözlerinizin önüne seriyoruz. Bu sayede doğru karar vermenize yardımcı oluyoruz.  Sizleri tatmin edecek bilgilere ulaşarak, bu konuda sizleri bilgilendirmekteyiz.

Dolandırıcılık, günümüzde çok rastlanılan bir durumdur. Bilişim dolandırıcılığı yeni nesil dolandırıcılık olarak bilinir. E-ticaret sitelerinde yapılan dolandırıcılıklar konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. İnsanların kredi kartı bilgileri üzerinden bir takım düzenbazlıklar yapılır. İzmir Dedektiflik bürosu gerek sanal gerek fiziki takipler ile sizlere yardımcı oluyor. Durumu kanıtladıktan sonra olayı hukuki sürece devir ediyoruz. Kısaca işin en zor kısmını yapmaktayız.

İş yerine eleman alımı zorlu bir süreçtir. Şirkete eleman almak, eve yeni birini getirmeye benzer. Bu anlamda işe alım süreçlerinize de el atıyoruz. Personel araştırması yaparak, doğru kişiyi bulmanıza yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda personel takibi ile, sorunlu personel bulunması konusunda sizlere destek oluyoruz.

izmir dedektiflik bürosu

İzmir Dedektiflik Ücretleri

İzmir dedektiflik ücretleri belirli değişkenler içerir. Çalışma alanları, çalışma süreçleri gibi ana ilkeler vardır. Bunun haricinde ekipman kullanımı, eleman kullanımı da baz alınmaktadır. Sizler için en uygun fiyat ilkesini belirliyoruz. Bu doğrultuda güvenilir hizmet veriyoruz.

Dedektiflik işlemleri, bazı insanlar için uzak bir kelimedir. Genel olarak bir güvensizlik söz konusudur. Biz bu ön yargıyı yıkmak adına sizlere üst düzey hizmet veriyoruz. Bizi tercih etmeniz halinde, sadece danışman değil iyi bir arkadaş edineceksiniz.

Eş Takibi

Günümüzde çiftlerin birbirlerine güvenin zayıf olmaması ya da sarılması, çiftlerden herhangi birinin kuşkusu hareketleri tutumsuz davranışları sonucunda başvurulan eş takibi hizmeti dedektiflik hizmetlerinde fiziki sanal ve teknik yönden yapılan araştırmaların genel adıdır. Eş takibi sadakatsizlik ya da aldatma sonucunda ihtiyaç duyulan ve çiftlerin birbirlerine karşı güvensizliği sonucunda evliliklerinin bitmemesi ya da aldatılma olaylarını açığa çıkması adına yapılan alternatif çözüm yoludur. Profesyonel ve yasal yollarla yapılan eş takibi dedektiflik hizmetinde eğer çiftler boşanma yoluna kadar giderse, dedektifin topladığı tüm deliller mahkeme de kullanılmaktadır. Özel dedektifler tarafından yapılan bu hizmet özel hayatı ihlal etmeden gizlilik ilkeleri aykırı davranmadan yapılmalıdır. Dedektiflik Hizmetlerinde Eş Takibi Nasıl Yapılır? Özel dedektifler tarafından yasal yollara uygun yapılan eş takibinde farklı yöntem ve stratejiler yürütülmektedir. Ekip halinde yapılan eş takibi hizmetinde özel dedektifler takip edilecek olan kişiyi sabah evinden çıktığı andan itibaren tutunda yine akşam evine girene kadar takip etmektedirler. Gün içinde kişinin nereye gittiği, kimlerle görüştüğü, neler yaptığı dakikası dakikasına takip edilmek zorundadır. Evliliklerin bitmemesi adına oldukça önemli olan eş takibi özen ve özveri isteyen bir çalışmadır. Eş takibinde yapılan çalışmalar olumlu sonuç alması hem bu hizmeti yapan dedektif için hem de hizmeti alan taraf çok önemli olmaktadır. İçerisinde birçok risk barındıran eş takibi hizmeti dedektiflik şirketi ve yaptıran kişi dışında üçüncül şahıslar bilmemelidir...

Devamını Oku

Boşanma Davaları

Medeni Kanun çerçevesinde evlenen ancak aralarındaki anlaşmazlıklar evlilik birliğinin devamını imkânsız kılan eşler boşanma davası açarak boşanmak isterler. Boşanma davalarının anlaşmalı olduğu durumlarda eşler talepler konusunda anlaştıklarından ispat yükü bulunmamaktadır. Ancak eşler arasında mal paylaşımı, tazminat ve velayet konularında çekişme var ise her iki eş de birbirlerine yönelik ithamlarda bulunur ve bunu ispat etmek isterler. Bu durum eşlerin birbirlerine yönelik en sert tutum gösterdiği anları beraberinde getirir. Normal vasıtalarla delil elde edemeyen eşler dedektiflik bürolarına müracaat ederek davanın lehe yönde sonuçlanması için kanıt toplanmasını isterler. Aldatma Araştırması Boşanma davaları esnasında eşler tarafından en çok talep edilen araştırma tipidir. Bir eşin diğer eşi aldatması mutlak boşanma sebebidir ve boşanma davasında aldatan kişi kusurlu kabul edilmektedir. Aldatan kişinin bu eyleminin tespit edilmesi velayet ve tazminat hukuku bakımında son derece önemlidir. Eşlerin genel yaşantıları, yazışmaları, sosyal medya etkinlikleri takip edilerek aldatma durumunun tespiti halinde rapor hazırlanmaktadır....

Devamını Oku

Tehdit Şantaj

Günümüzde farklı sebeplerle insanlar arasında tartışma çıkmakta ve olaylar yaşanmaktadır. Tartışmalar sonunda sözlü ya da fiziksel temasların olması sonucunda kişiler hakkında davalar açılmaktadır. En sık karşılaşılan dava tipleri tehdit, şantaj, hakaret ve yaralama gibi fiillerdir. Bu davalar esnasında kişiler kendilerine yönelik eylemleri ispat etmek zorunda kalırlar. Olayların geçmişte kalması nedeniyle genellikle delil kayıpları olur ve kişiler mahkemede bu durumun varlığını kanıtlamakta zorlanırlar. Özellikle tehdit şantaj ve hakaret gibi suçlarda ilerleyen zamanlarda haklılığı ortaya koymak daha güç hale gelmektedir. Dedektiflik büromuzun çalışmaları sayesinde kişilere yönelik eylemlerde her türlü delil tespiti çalışması yapılmaktadır. Tehdit Tespiti Tehdit içeren davranışlar Türk Ceza Kanunu’nun 106. Maddesine göre suç teşkil etmektedir. Mesajla, sözle, mektupla, telefonla, video ile ya da herhangi bir cisim ile tehdit yapılabilmektedir. Kişiye kötü bir şey yapılacağını hissettirmek tehdit olarak geçmektedir. Tehdit şantaj gibi suçlarda dedektiflik büromuz mesaj tespiti, video dökümü, video çözümü, ses çözümü gibi işlemler yaparak raporlaştırmaktadır. Ayrıca kamera görüntüsü araştırması ve tanık araştırması yapan büromuz bulması sayesinde bunları değerlendirmektedir. ...

Devamını Oku

Adres Tespiti

Bazı özel ve ticari ilişkilerde karşı tarafın adresinin bilinmesi gerekmektedir. Adres bilinmeden karşı tarafa karşı herhangi bir hamle yapılamadığından, kişiler adreslerini gizleyerek kendilerine karşı başlatılacak olan hukuki ya da ticari yaptırımlardan kaçınmak için adreslerini gizlemektedirler. Bu durumda, dedektifler tarafından gizlenen kişinin adresinin bulunmasına yönelik yapılan çalışmalar ve alınan sonuca adres tespiti denmektedir. Adres tespiti noktasında uzman bir kişiden yardım alınması zorunludur. Çünkü gizlenen kişiler bu konuda hassas davranmakta ve profesyonelce hareket etmektedir. Adresini gizleyenlerle ancak teknolojiyi kullanabilen, gizlenme tekniklerini bilen, iz sürme kabiliyetine sahip, buna zaman ayıran ve kafa yoran özel nitelikle kişiler olan dedektifler baş edebilir. Borçlulara Yönelik Adres Tespiti Adres tespitinde akla gelen ilk durum borculardır. Borç aldıkları ya da taksitle alışveriş yaptıkları yerlere farklı adres veren kişiler borçlarını ödemediklerinde firmalara onlara ulaşamamaktadır. Bazen de doğru adres vermiş olsalar bile bu adresleri değiştirerek alacaklılarından kaçmaktadırlar. Resmi kanallar yardımıyla yapılan çalışmalar bu kişilerin bulunmasına yönelik elverişli bir sonuç elde edilmesini sağlayamamaktadır. Dedektiflik büromuz, teknolojinin gereklerini de kullanarak bu kişilerin güncel adreslerini bulmaktadır. Bu şekilde firmaların alacakları ile için daha destekli bir takip yapmaları sağlanır...

Devamını Oku

Sahte Marka Dedektifliği

Ticari hayatta başarıyı yakalamış firmaların en büyük sıkıntılarından birisi kolay yoldan para kazanma amacı güden ve bu amaçla taklide yönelen işletmelerdir. Başarılı ve büyük firmaların amblemini ya da ismini kullanarak sahte ürün üreten firmalar hızla çoğalmaktadır. Bunlarla mücadele etmek, firmanın kalite algısının düşmemesi için gereklidir. Çünkü taklit edilen ürünlerin kalitesiz olması markanın logo algısını düşürmektedir. Bunun yanında sahte ürünlere teşvik etmesi nedeniyle firmaları ticari zarara uğratmaktadır. Firmalar bunların satışını yapan, satışına aracılık yapan ve üreten kişilerin tespit edilmesini önemsemektedir. Bu konuda suç duyurusunda bulunan firmalar dedektiflik bürolarına da müracaat ederek daha hızlı çözüm alabilirler. Sahte marka dedektifliği sıfatıyla araştırma yapan dedektifler sahte ürünleri mercek altına alarak işe yarar bilgiler elde etmektedir. Taklit Ürün Tespiti Taklit ürünler firmaların logo ve isimlerinin kullanılması şeklinde olabileceği gibi, firmamın patentini aldığı bir tasarımın aynen üretilmesi şeklinde de olabilir. Logonun kullanılması ile doğrudan logonun bilinirliğinden yararlanılır. Tasarım sahteciliğinde firmaların uzun araştırma ve geliştirme çalışmaları sonunda ürettiği ve piyasaya sürdüğü bir ürünün değiştirilmeden üretime sokulmasıdır. Hiçbir zahmet göstermeden üretilen bu ürünler kolaycılığa teşvik etmektedir. Böylelikle firmaların uzun yıllar süren emekleri kolayca çalınmaktadır...

Devamını Oku

Eş Takibi

Günümüzde çiftlerin birbirlerine güvenin zayıf olmaması ya da sarılması, çiftlerden herhangi birinin kuşkusu hareketleri tutumsuz davranışları sonucunda başvurulan eş takibi hizmeti dedektiflik hizmetlerinde fiziki sanal ve teknik yönden yapılan araştırmaların genel adıdır. Eş takibi sadakatsizlik ya da aldatma sonucunda ihtiyaç duyulan ve çiftlerin birbirlerine karşı güvensizliği sonucunda evliliklerinin bitmemesi ya da aldatılma olaylarını açığa çıkması adına yapılan alternatif çözüm yoludur. Profesyonel ve yasal yollarla yapılan eş takibi dedektiflik hizmetinde eğer çiftler boşanma yoluna kadar giderse, dedektifin topladığı tüm deliller mahkeme de kullanılmaktadır. Özel dedektifler tarafından yapılan bu hizmet özel hayatı ihlal etmeden gizlilik ilkeleri aykırı davranmadan yapılmalıdır. Dedektiflik Hizmetlerinde Eş Takibi Nasıl Yapılır? Özel dedektifler tarafından yasal yollara uygun yapılan eş takibinde farklı yöntem ve stratejiler yürütülmektedir. Ekip halinde yapılan eş takibi hizmetinde özel dedektifler takip edilecek olan kişiyi sabah evinden çıktığı andan itibaren tutunda yine akşam evine girene kadar takip etmektedirler. Gün içinde kişinin nereye gittiği, kimlerle görüştüğü, neler yaptığı dakikası dakikasına takip edilmek zorundadır. Evliliklerin bitmemesi adına oldukça önemli olan eş takibi özen ve özveri isteyen bir çalışmadır. Eş takibinde yapılan çalışmalar olumlu sonuç alması hem bu hizmeti yapan dedektif için hem de hizmeti alan taraf çok önemli olmaktadır. İçerisinde birçok risk barındıran eş takibi hizmeti dedektiflik şirketi ve yaptıran kişi dışında üçüncül şahıslar bilmemelidir...

Devamını Oku

Boşanma Davaları

Medeni Kanun çerçevesinde evlenen ancak aralarındaki anlaşmazlıklar evlilik birliğinin devamını imkânsız kılan eşler boşanma davası açarak boşanmak isterler. Boşanma davalarının anlaşmalı olduğu durumlarda eşler talepler konusunda anlaştıklarından ispat yükü bulunmamaktadır. Ancak eşler arasında mal paylaşımı, tazminat ve velayet konularında çekişme var ise her iki eş de birbirlerine yönelik ithamlarda bulunur ve bunu ispat etmek isterler. Bu durum eşlerin birbirlerine yönelik en sert tutum gösterdiği anları beraberinde getirir. Normal vasıtalarla delil elde edemeyen eşler dedektiflik bürolarına müracaat ederek davanın lehe yönde sonuçlanması için kanıt toplanmasını isterler. Aldatma Araştırması Boşanma davaları esnasında eşler tarafından en çok talep edilen araştırma tipidir. Bir eşin diğer eşi aldatması mutlak boşanma sebebidir ve boşanma davasında aldatan kişi kusurlu kabul edilmektedir. Aldatan kişinin bu eyleminin tespit edilmesi velayet ve tazminat hukuku bakımında son derece önemlidir. Eşlerin genel yaşantıları, yazışmaları, sosyal medya etkinlikleri takip edilerek aldatma durumunun tespiti halinde rapor hazırlanmaktadır....

Devamını Oku

Tehdit Şantaj

Günümüzde farklı sebeplerle insanlar arasında tartışma çıkmakta ve olaylar yaşanmaktadır. Tartışmalar sonunda sözlü ya da fiziksel temasların olması sonucunda kişiler hakkında davalar açılmaktadır. En sık karşılaşılan dava tipleri tehdit, şantaj, hakaret ve yaralama gibi fiillerdir. Bu davalar esnasında kişiler kendilerine yönelik eylemleri ispat etmek zorunda kalırlar. Olayların geçmişte kalması nedeniyle genellikle delil kayıpları olur ve kişiler mahkemede bu durumun varlığını kanıtlamakta zorlanırlar. Özellikle tehdit şantaj ve hakaret gibi suçlarda ilerleyen zamanlarda haklılığı ortaya koymak daha güç hale gelmektedir. Dedektiflik büromuzun çalışmaları sayesinde kişilere yönelik eylemlerde her türlü delil tespiti çalışması yapılmaktadır. Tehdit Tespiti Tehdit içeren davranışlar Türk Ceza Kanunu’nun 106. Maddesine göre suç teşkil etmektedir. Mesajla, sözle, mektupla, telefonla, video ile ya da herhangi bir cisim ile tehdit yapılabilmektedir. Kişiye kötü bir şey yapılacağını hissettirmek tehdit olarak geçmektedir. Tehdit şantaj gibi suçlarda dedektiflik büromuz mesaj tespiti, video dökümü, video çözümü, ses çözümü gibi işlemler yaparak raporlaştırmaktadır. Ayrıca kamera görüntüsü araştırması ve tanık araştırması yapan büromuz bulması sayesinde bunları değerlendirmektedir. ...

Devamını Oku

Adres Tespiti

Bazı özel ve ticari ilişkilerde karşı tarafın adresinin bilinmesi gerekmektedir. Adres bilinmeden karşı tarafa karşı herhangi bir hamle yapılamadığından, kişiler adreslerini gizleyerek kendilerine karşı başlatılacak olan hukuki ya da ticari yaptırımlardan kaçınmak için adreslerini gizlemektedirler. Bu durumda, dedektifler tarafından gizlenen kişinin adresinin bulunmasına yönelik yapılan çalışmalar ve alınan sonuca adres tespiti denmektedir. Adres tespiti noktasında uzman bir kişiden yardım alınması zorunludur. Çünkü gizlenen kişiler bu konuda hassas davranmakta ve profesyonelce hareket etmektedir. Adresini gizleyenlerle ancak teknolojiyi kullanabilen, gizlenme tekniklerini bilen, iz sürme kabiliyetine sahip, buna zaman ayıran ve kafa yoran özel nitelikle kişiler olan dedektifler baş edebilir. Borçlulara Yönelik Adres Tespiti Adres tespitinde akla gelen ilk durum borculardır. Borç aldıkları ya da taksitle alışveriş yaptıkları yerlere farklı adres veren kişiler borçlarını ödemediklerinde firmalara onlara ulaşamamaktadır. Bazen de doğru adres vermiş olsalar bile bu adresleri değiştirerek alacaklılarından kaçmaktadırlar. Resmi kanallar yardımıyla yapılan çalışmalar bu kişilerin bulunmasına yönelik elverişli bir sonuç elde edilmesini sağlayamamaktadır. Dedektiflik büromuz, teknolojinin gereklerini de kullanarak bu kişilerin güncel adreslerini bulmaktadır. Bu şekilde firmaların alacakları ile için daha destekli bir takip yapmaları sağlanır...

Devamını Oku

Sahte Marka Dedektifliği

Ticari hayatta başarıyı yakalamış firmaların en büyük sıkıntılarından birisi kolay yoldan para kazanma amacı güden ve bu amaçla taklide yönelen işletmelerdir. Başarılı ve büyük firmaların amblemini ya da ismini kullanarak sahte ürün üreten firmalar hızla çoğalmaktadır. Bunlarla mücadele etmek, firmanın kalite algısının düşmemesi için gereklidir. Çünkü taklit edilen ürünlerin kalitesiz olması markanın logo algısını düşürmektedir. Bunun yanında sahte ürünlere teşvik etmesi nedeniyle firmaları ticari zarara uğratmaktadır. Firmalar bunların satışını yapan, satışına aracılık yapan ve üreten kişilerin tespit edilmesini önemsemektedir. Bu konuda suç duyurusunda bulunan firmalar dedektiflik bürolarına da müracaat ederek daha hızlı çözüm alabilirler. Sahte marka dedektifliği sıfatıyla araştırma yapan dedektifler sahte ürünleri mercek altına alarak işe yarar bilgiler elde etmektedir. Taklit Ürün Tespiti Taklit ürünler firmaların logo ve isimlerinin kullanılması şeklinde olabileceği gibi, firmamın patentini aldığı bir tasarımın aynen üretilmesi şeklinde de olabilir. Logonun kullanılması ile doğrudan logonun bilinirliğinden yararlanılır. Tasarım sahteciliğinde firmaların uzun araştırma ve geliştirme çalışmaları sonunda ürettiği ve piyasaya sürdüğü bir ürünün değiştirilmeden üretime sokulmasıdır. Hiçbir zahmet göstermeden üretilen bu ürünler kolaycılığa teşvik etmektedir. Böylelikle firmaların uzun yıllar süren emekleri kolayca çalınmaktadır...

Devamını Oku

Müşteri Yorumları